Ana Sayfa Blog Camiaya Aşık Bir Adam | Kazım Ersun Yanal

Camiaya Aşık Bir Adam | Kazım Ersun Yanal

140

“Bir insan bir camiayı “bir şey” görür, bu hayattır. Bir insan bir camiayı “çok şey” görür, bu sevgidir. Ama bir insan bir camiayı “HER ŞEY” görüyorsa, bu AŞK’tır. Siz benim için her şeysiniz; BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARI!”

1990 yılında Sarayköyspor deneyimi ile başlamış olduğu Teknik Direktörlük kariyerinde A Milli Takım, Trabzonspor ve Fenerbahçe gibi büyük kulüpleri de başarıyla sırtlayan deneyimli teknik adam Kazım Ersun Yanal, taze bir haberle sezonda taraftarlarını şaşırtan bir formla ilerleyen Fenerbahçe’nin başına getirildi. Sadece Slimani’nin değerinin bütün Erzurumspor’un kadro değerini aştığı ligde Erzurum temsilcisinin de altında bir puan tablosuyla ilerleyen Fenerbahçe’de hem taraftar hem de yönetim Ersun Hoca’nın önceden gelen Fenerbahçe deneyimine sonuna kadar güveniyor. Tabii buna şu açıdan da bakabiliriz, hali hazırdaki durum ele alındığında yapılacak en ufak bir olumlu yönde hamle Ersun Yanal’ın gelişinin çok şeyi değiştirdiğini taraftarlara kanıtlar nitelikte bir girişim olacak.

Volkan Demirel, Aatif Chahechouhe ve Nabil Dirar’ın kadro dışı kalmalarına ne tepkiler gösterileceği yahut Ersun Hoca’nın onları ne kadar büyük bir ısrarla isteyeceği henüz kulislerde dolanan bir takım haberler tabii ki ama özellikle takıma abilik yaparak takımı ayağa kaldıran bir itici kuvvet olarak da nitelendirebileceğimiz Volkan’ın kadroya dahil olması muhtemelen Ersun Yanal’ın da işine gelecek hamlelerdendir diye düşünüyorum. Zira kendisinin yapmış olduğu araştırmalarda da ortaya çıkan “Yaşlı ve Yabancı Lig” muhabbetine en iyi dönüt olacaktır sadece Volkan hamlesi bile.

Transfer konusunda büyük gelişmeler bekleyen Fenerbahçe taraftarına ise daha sabırlı ve daha dikkatli hamleler yapılacağı yönünde uyarıları da bulunacaktır Ersun Hoca’nın. Zira 1,5 yıllık sözleşme demektir ki, bu sezon toparlanarak gelecek sezon şampiyonluk sözü vermiş bir teknik adam geliyor. Bu sezonki hedeflerinin bu pozisyonda bir takım için az buçuk tahmin edilebilir olduğu da aşikar. Süper Lig’de ilk 10 yahut Avrupa Kupaları’na katılabilir düzeyde bir sonuç alabilmek, Türkiye Kupası ve Avrupa’da çeyrek finale kadar tırmanabilme hedeflerinden hangisini tam anlamıyla yerine getireceğini hep beraber izleyerek göreceğiz. 6 aylık transfer çalışmalarına başlamış olduğunu da düşünürsek kulislerde dolanan transfer haberlerinin tabii başkan Ali Koç’a bağlı olarak da değişeceğine ve olması ihtimalinde taraftar kitlesini yeniden canlandıracağına eminim.

Şike davalarından sonra takımı ayağa kaldırarak 13-14’ sezonunda şampiyonluğa erişen teknik adamdan bu sezon da böylesine kötü bir durumdan kurtarması bekleniyor. Fenerbahçe tarihinde Mustafa Denizli, Aykut Kocaman’dan sonra şampiyonluk yaşayan 3.Türk Teknik Adam olması özelliğini de bir özgüven meselesi haline getirerek bu sezon bataklıktan çıkma yolunda emin adımlar atacağını düşünüyorum. Fenerbahçe camiasına yeni teknik adamlarının şans getirmesini, Ersun Hoca’ya da aldığı bu ağır yükten kolaylıkla kalkabilmesini diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here