Ana Sayfa Akhisar Fenerbahçe – Akhisarspor Maç Değerlendirmesi 11.05.2019

Fenerbahçe – Akhisarspor Maç Değerlendirmesi 11.05.2019

147

Fenerbahçe – Akhisarspor müsabakasının değerlendirme yazısına hoşgeldiniz. Kadroları inceleyerek başlayalım istiyorum.

Fenerbahçe İlk 11 : Harun, Isla, Skrtel, Serdar Aziz, Hasan Ali, Jailson, Mehmet Topal, Eljif Elmas, Dirar, Valbuena, Soldado

Akhisarspor İlk 11 : Fatih, Vrsajevic, Rotman, Caner, Güray, Sissoko, Zeki Yavru, Aykut, Helder Barbosa, Elvis Manu, Bokila

Fenerbahçe İçin Kritik Maç

Fenerbahçe’nin özellikle moral depolayıp alt sıralardan iyice uzaklaşması için önemli bir maçtı. Akhisarspor ise umutları çok olmasa da ligde kalmak için, matematiksel olarak şanslarını devam ettirmeleri için çok önemli bir maçtı.

Maç tempolu başladı, özellikle Fenerbahçe, taraftarının da desteğini alarak baskılı bir oyunla Akhisar’ı geriye doğru itti oyun içinde.

Akhisarspor, Fenerbahçe’nin baskısına karşı oyunun özellikle ilk bölümlerinde, iyice geriye yaslandı ve oyunun kontrolü tamamen Fenerbahçe’nin eline geçti. Oyunu genel olarak bu sürede Fenerbahçe kontrol etti.

İlk Yarıda Neler Yaşandı

Fenerbahçe – Akhisarspor müsabakasının ilk yarısında dakikalar 8’i gösterirken Mehmet Topal sakatlandı ve yerine Victor Moses girdi. Fenerbahçe bu zorunlu değişiklikle ister istemez oyun planında da bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Top kontrolü genel olarak Fenerbahçe’de olmasına rağmen, Akhisar’da ara ara çıktığı kontro ataklarla etkili olmaya başladı.

Ilk 25 dakikada topla oynama yüzdelerine baktığımızda Fenerbahçe’nin rakibine karşı büyük bir üstünlüğü vardı. 28.Dakikada Isla’nın yaptığı ortada, kaleciden seken topu Soldado iyi takip etti ve golü attı. Fenerbahçe öne geçmenin verdiği hırs ile hemen ikinci golü aramak için iyice bastırdı. Zaten çok süre geçmedi ve 30. dakikada bu sefer sahneye Dirar çıktı ve güzel bir vuruş ile takımını iyice rahatlattı.

Bu iki golde de Isla’nın payını unutmamak lazım. Ayrıca Fenerbahçe iki golü de atak yönünü hızla değiştirdiği iki pozisyonda buldu. Bu da bana sorarsanız atlanmayacak bir detay. Valbuena’yı ayrıca belirtme isterim ki, gerçekten taraftar onu çok seviyor ve o da karşılığını veriyor diye düşünüyorum. Elinden geleni sahaya yansıttı ve takımının neredeyse bütün ataklarında bu adam vardı diyebilirim. Gerçekten bu yaşta, bu hırsı ve özverisi saygıyı hak ediyor.

İlk yarının son dakikalarında Akhisar biraz daha baskı kurmaya çalıştı ve aradığı golü de Barbosa ile buldu. Soyunma odasına en azından daha umutlu gitmek adına bu gol onlar için önemliydi.

Ve İkinci Yarı

Fenerbahçe – Akhisarspor maçının ikinci yarısı da tempolu başladı diyebiliriz. Akhisar hemen ikinci golü bulmak için önde basmaya çalıştı bu bölümde. Fenerbahçe bir ara 5 dakikalık bir bölüm epey yaslandı geriye. Ama Akhisar istediği golü bulamadı bu sürede.

60 ve 80. dakikalar arasında oyunun temposu iyice düştü ve açıkçası seyir zevki düşük,az pozisyonlu bir bölüm izledik.

Oyunun temposu son on dakika tekrar yükseldi özellikle Soldado 2 tane güzel pozisyon yakaladı ama değerlendiremedi. Fenerbahçe adına özellikle Eljif ve Valbuena’nın oyunu çok etkiliydi, onlar da oyundan çıkarken taraftar onları ayakta alkışladı. Ayew ise oyuna girerken epey bir tepki aldı. Zaten haftalardır da bu tepkileri alıyor.

Maç Sonu

Fenerbahçe – Akhisarspor maçının geneline baktığımızda Fenerbahçe’nin daha üstün bir oyun oynadığını ve önemli pozisyonları harcadığını söyleyebiliriz. Bu sonuç ile birlikte Fenerbahçe, matematiksel olarak ligde kalmayı garantiledi ve büyük moral buldu. Akhisarspor ise bu yenilgi lle birlikte artık ligden düşmeyi garantilemiş oldu…

Türkiye Süper Lig Analiz Videolarımız İçin : https://www.youtube.com/channel/UCi8usp6GHE1kgleDY-HFQkQ

Türkiye Süper Lig Analiz Yazılarımız İçin : https://www.futbolgevezeleri.com/super-lig/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here