Ana Sayfa Beşiktaş Trabzonspor – Beşiktaş Maç Değerlendirmesi 18.05.2019

Trabzonspor – Beşiktaş Maç Değerlendirmesi 18.05.2019

146

Trabzonspor 3. lük şansı için her ne kadr geçen hafta işleri zora soksa da, yine de umudunu kaybetmemişti ve bu maça çok önem veriyordu. Beşiktaş ise 2. lik şansının devam ettiği bu haftada, bu maçtan galip gelip, Galatasaray – Başakşehir maçının berabere bitmesini bekleyecekti.

Maç tempolu başladı diyebiliriz. Özellikle ilk 15 dakika içinde Trabzonspor’un çok istekli bir oyun oynadığını gördük. Bana göre Beşiktaş son haftalardaki formsuz oyununa devam etti diyebilirim. Evet Beşiktaş’ta, bireysel olarak oyuncular bir şeyler yapmaya çalışıyor, ama özellikle o bildiğimiz akıcı oyunundan epey uzak son haftalarda.

İlk 20 dakikadan sonra oyun biraz daha orta tempoda geçti ve iki takımda biraz daha dengeli bir oyun oynadı. 31. Dakikada Wakayeme çok güzel bir şut çekti ama kaleci Karius çok çık bir kurtarış ile golü önledi.

Dakikalar 41’i gösterdiğinde Burak çok net bir pozisyonda, dönerek güzel bir vuruş yaptı ama Uğurcan çok iyi çıkardı ve ilk yarı golsüz berabere sonuçlandı.

İlk yarı verilerine baktığımızda Trabzonspor’un Beşiktaş’a karşı daha etkili bir oyun oynadığını ve üstünlük kurduğunu söyleyebilirim.

İkinci devre başlarken, Şenol güneş,oyuna müdahele etmek istedi ve Kagawa ve Necip’i oyuna sürdü. Bu hamle etkili de oldu bana sorarsanız. Özelikle Kagawa Beşiktaş’ın ataklarının daha etkili olmasını sağladı. İkinci yarı da genel olarak tempolu başladı. Ama bu dakikalarda daha çok orta saha mücadelesi izledik diyebilirim.

50.Dakikada Mirin’in kafa vuruşunda kaleci Uğurcan harika bir kurtarışla golü engelledi.

Dakikalar 52’yi gösterdiğinde Abdülkadir bireysel becerisi ile hazırladığı pozisyonda, Novak’a golü attırdı ve Trabzonspor öne geçti.

55.Dakikadan sonda Trabzonspor iyice baskı kurdu ve üst üste tehlikeli ataklar yarattı ama bir türlü 2. golü bulamadı.

70.Dakikadan sonra maç tekrar hızlandı. Beşiktaş’ta üst üste pozisyonlar bulmaya başladı ve bunlardan birisinde Kagawa 73. Dakikada takımına beraberliği getirdi.

Tempo yükseldiği süreçte iki takımda tehlikeli pozisyonlar bulmaya başladı. 75. dakikada Yusuf Yazıcı enfes bir şut çıkardı ama top direkten döndü. Üzerinden çok geçmedi ki, 77. dakikada Yusuf bu sefer ceza alanı önünden enfes bir vuruşla takımını tekrar öne geçirdi.

Beşiktaş bu golden sonra baskı kurmaya çalıştı ama tam olarak üstünlük sağlayamadı ve maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Maça genel olarak bakarsak, Trabzonspor’un bu galibiyeti hak ettiğini düşünüyorum. Beşiktaş, yeterince hırslı değildi. Trabzonspor çok önemli bir 3 puanın sahibi oldu. Sonuç olarak iki takımda bize keyifli bir oyun izletti…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here