Ana Sayfa Blog Tanıdık Bir İsim Ryan Babel

Tanıdık Bir İsim Ryan Babel

120

Galatasaray serbest pozisyonda bulunan Ryan Babel transferinin resmen bittiğini duyurdu. Sarı kırmızılı ekip,Hollandalı futbolcu ile 3 yıllık anlaşma sağlandiğını açıklayan sarı kırmızılı ekip oyuncuya her yıl için net 2 milyon 500 bin Euro ücret ödeneceğini açıkladı. Bunun yanında Galatasaray, sezon içerisinde Babel’e 2 milyon Euro imza parası ödeneceğine de açıklamasinda yer verdi.

Ryan Guano Babel : Yaş 32

1.85 boyunda, esas mevkisi sol kanat olmasına rağmen hücumun her bölgesinde de oynayabilecek potansiyele sahip bir isim.

Daha fazla ceza sahasının dışından çektiği etkili şutlarla ve attığı kavisli ortalarla takım arkadaşlarını pozisyona sokabilecek bir yapıya sahip.

Sezon öncesi kampına katılacak olması, kendini hazır tutması açısından çok önemli olacak. Bakalım beklenen katkıyı verebilecek mi.

Geçen Sezon Ne Yaptı?

Beşiktaş’ta ki ilk sezonunda yaptığı şeylere nazaran,ikinci yılında biraz daha ortalama bir sezon geçiren Babel, Beşiktaş formasıyla sahaya çıktığı ikinci yılın ilkyarısında 19 maça çıkarken 6 gol 1 asistlik katkı verdi.

Bu düşen performansında,Premier Lig takımlarının yoğun ilgisi ve Babel’in biraz da çabuk bozulan oyun konsantrasyonu fazlaca etkili oldu.

Devre arasında beklenen oldu ve Babel,Premier Ligin yeni ekibi Fulham’ın yolunu tuttu. Felaket bir ilkyarı geçiren Fulham için belki de çokta doğru olmayan bir hamleydi bu.

Sezon boyunca 2 hoca eskiten Fulham adına Babel de çare olmadı,takım ligde kalmayı başaramadı ve yardımı antrenör Scott Parker yönetiminde bitirmek durumda kaldı.

Çok karışık bir dönemde geldiği Fulham performansı ise 15 maç 5 gol 3 asist oldu.

Takımının kötü performansına rağmen Babel,nispeten iyi performans gösteriyor,takımda savaşan,ayakta kalmaya ve takımını da ayakta tutmaya çalışan nadir isimlerden biri olarak ön plana çıkıyordu.

Verdiği bu mücadele,futbola olan açlığı ve hâlâ en üst seviyede futbol oynayabileceğini göstermesi,belki de bu transferde en kritik nokta oldu.

Şimdi ise muhtemelen son büyük takım performansını gösterebileceği,sampiyonlar sahnesinde yerini alacak. Buraları çok özleyen Babel için bu yıl, yaşayabileceği ve hissedebileceği bir çok şey vaat ediyor. Neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.

Futbol Gevezeleri Youtube Kanalı :
https://www.youtube.com/channel/UCi8usp6GHE1kgleDY-HFQkQ

Avrupa Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/avrupa-ligi/

Şampiyonlar Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/sampiyonlar-ligi/

Türkiye Süper Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/super-lig/

İngiltere Premier Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/premier-lig/

Bloglarımız ve Köşe Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/blog/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here