Ana Sayfa Blog Dozer Adil | Adil Rami

Dozer Adil | Adil Rami

83

Merhaba arkadaşlar, kanalımıza hoş geldiniz. Bugünkü konumuz 1985 doğumlu Fas kökenli Fransız savunma oyuncusu Adil Rami.

Son olarak Marsilya formasını terleten şimdilerde Fenerbahçe‘nin belki de en sıkıntılı bölgesine ilaç olmaya gelen bir futbolcu kendisi. Biraz savruk olsa da kafa toplarını karşılarken bir dozer diyebilirim kendisi için. Tecrübeli, hırslı… Çok hırslı! Fenerbahçe’nin özellikle FFP ile uğraşırken tam bir fırsat transferi yaptığını düşünürsek ”daha iyisi Şam’da kayısı!”

Eleştirildiği temel konu özel hayatı. Merak etmeyin bu konuya hiç girmeyeceğim, umrumda da değil açıkçası. Futbol Gevezeleri’nin bir neferi olarak sadece futbol konuşacağım ; Futbol Gevezeleri böyle yapar çünkü.

Geçmişi

2006 – LOSC Lille B
2007 – LOSC Lille B
2011 – Valencia
2014 – AC Milan
2015 – Sevilla FC
2017 – Marsilya

Özellikle Valencia’da top koşturduğu dönemde adını duyurdu tüm dünyaya. 1.90 boyundaki futbolcu, güçlü fiziğiyle tam bir dozerdi. Sonra bu performansını sürdürdü ve belki de en önemlisi Fransa Milli Takımında yaptıklarıydı. Adil Rami, milli formayı kariyerinde ilk kez 11 Ağustos 2010’da Norveç Milli Takımı karşısında giydi. 2012 ve 2016 Avrupa Şampiyonalarında takımla beraber sahada yerini aldı. Rami, Fransa’nın şampiyon olduğu 2018 Dünya Kupası kadrosunda da bulunmasına karşın turnuvada hiç forma giymedi. Kariyeri boyunca ise 36 maça çıkıp 1 kez fileleri havalandırdı. Fransa Milli Takımının yedek takımından bile as kadro çıkarabildiğimizi düşünürsek Adil Rami’nin burada olması kesinlikle tesadüf değil. Bunun başarı olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Beklentiler

Ciddi bir sakatlık yaşamaması halinde rotasyon oyuncusu olmayacağını düşünüyorum. Defans hattında çift yönlü oynayabilen oyuncunun yanında kimin oynacağına bakmamız gerekiyor. İlk aşamada Zanka olduğunu tahmin etsek de ben bu bölgenin oyuncusunun değişkenlik göstereceğini düşünüyorum. Zanka’nın hava toplarında başarısız, topu oyuna sokmada eksik olduğunu birkaç maçtır gözlemlemekteyim.

Trabzonspor maçında oynamamasına gerekçe olarak henüz hazır olmadığı gösterildi. İdmanlardaki hırslı görüntüsü ”yaşımın 33 olduğuna aldanmayın, ben buraya tatile değil futbol oynamaya geldim” anlamı taşıyor. Ayrıca kritik maçlarda, duran toplarda sahneye çıkacağında da hiç şüphem yok doğrusu.

BONUS: Ligimize heyecan katacaktır.

Futbol Gevezeleri Youtube Kanalı :
https://www.youtube.com/channel/UCi8usp6GHE1kgleDY-HFQkQ

Avrupa Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/avrupa-ligi/

Şampiyonlar Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/sampiyonlar-ligi/

Türkiye Süper Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/super-lig/

İngiltere Premier Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/premier-lig/

Bloglarımız ve Köşe Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/blog/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here