Ana Sayfa Blog Mane – Salah Tartışması Ve Liverpool

Mane – Salah Tartışması Ve Liverpool

83

Bu hafta sonu Afrikalıların ve İngiliz futbolunun en sevilen iki yıldızı arasında bir sürtüşme yaşandı. Sadio Mane ile Mohamed Salah problemi artmaya başladı. Mane‘nin takım arkadaşı ile olan hoşnutsuzluğu, Burnley müsabakasında 3 – 0 galip gelen Liverpool galibiyetinin önüne perde çekti diyebiliriz.

Birlikte muhteşem bir telepatileri olduğuna inandığım ikili arasında Burnley müsabakasında yaşanan Salah’ın arkadaşına pas atmak yerine daha “bencil”ce oynamasından ötürü çıkan atışma tansiyonları yükseltti ve Mane sahadan ayrılmadan birkaç dakika önce arkadaşına tepkisini öfkeyle gösterdi.

Başka bir bağlamda yaşanan bu olay sanki saha kenarına ve sahadaki tercihlere bir muhaliflik mi var izlenimini verdi. Güçlü Liverpool tarafında Jurgen Klopp’a gözlerin çevrildiğini düşünüyorum açıkçası. Zira kendisinin “Klopp Futbolu” olarak altını çizdiği stili bile zedeleyebilecek tartışmalara yol açabilir bu ve bu gibi tartışmalar. Özellikle Salah’ın yeteneğine saygı duyan milyonlar dahi bu olaya karşı tepkilerini gizlemediler.

Jurgen Klopp maç sonrası açıklamalarında da basına bu olayla ilgili yorumunu şu şekilde iletti : “ Oyuncu özgürlüğü denen kavram o anda verilen kararların özüdür ve her futbolcu kimi pozisyonlarda hatalar yapabilir. Topu kaybedebilir, topu istediği şekilde arkadaşına ulaştıramayabilir veya bazen takım arkadaşını göremeyebilir.”

Tecrübeli forvetlerin kaleciyle karşı karşıya kaldığı veya , daha uç bir örnek teşkil etmesi açısından söyleyeyim, rakip kaleciyi ‘av’layabileceğine emin olduğu pozisyonlarda o anın verdiği karar mekanizması ve nabız ayarı etkisiyle odak noktasını dağıtmaması gerekir. Tabii ki bu durum onlarca pozisyon üst üste yaşanmaz. Salah bu kadar ciddi darbelere yol açabilecek bir psikolojik kıyım yapmadı bence ama gözümden kaçan nice pozisyonlar da olabilir.

Her şeye rağmen Burnley deplasmanında takım bütünlüğünü bozmayıp 3 golle 3 puanı evine götüren Liverpool’da maç adına konuşulması gereken konular da var muhakkak. 66 numaralı sağ bek oyuncusu Alexander Arnold’un bu maçta attığı o muazzam gol gerçekten takdire şayandı. 20 yaşındaki futbolcuda mental zeka ve önsezi gerçekten önemli derecede kuvvetli.

Futbol Gevezeleri Youtube Kanalı :
https://www.youtube.com/channel/UCi8usp6GHE1kgleDY-HFQkQ

Avrupa Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/avrupa-ligi/

Şampiyonlar Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/sampiyonlar-ligi/

Türkiye Süper Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/super-lig/

İngiltere Premier Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/premier-lig/

Bloglarımız ve Köşe Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/blog/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here