Ana Sayfa Blog Newcastle United

Newcastle United

67

Geçtiğimiz yılı, Rafael Benitez yönetiminde 13.sırada Ve 45 puanda bitirdi Newcastle United. Takım lige felaket bir başlangıç yapmış,çıktığı 10 karşılaşmadan 7 mağlubiyet 3 beraberlik ile ayrılmıştı. Beraberlik çıkarttığı maçlar da sırasıyla Cardiff,Palace ve Southampton deplasmanları idi. Bu maçlarda da iyi bir oyun ortaya koyamamış,rakiplerinin lige kötü başlamış olmasının da etkisi olmuştu.

Sezon sonu takımdan ayrılıp, Çin ekibi DL Yifang’ın yolunu tutacak olan Benitez ise ligin başında söylediklerinde,tereddüt ve şikayetlerinde ne kadar haklı olduğunu yeniden ortaya çıkarıyordu. Takıma transfer yapilmamasından, kulüp sahibi Mike Ashley’nin kendisi ile çok az iletişim kurduğundan fazlaca bahsetmişti. Zor bi sezon olacağı fazlaca aşikârdı.

Rafael Benitez : “Bu bir güven kaybı…”

Benitez, Çin’de verdiği özel röportaj’da, olayın para olmadığını söylüyordu da. Takıma para harcamamak isteyen başkan ve iletişim sorunu çektiği bir insandı aynı zamanda Mike Ashley. “Bu bir güven kaybı” diyordu Rafael Benitez. Her yıl takımı ligde tutmaya çalışmak,ve bu şartları da bilerek tutmaya çalışmaktan yorulduğunu,yıprandığını söylüyordu röportajın devamında. Çin’de ona bir şeyler inşa etmesi için teklif yapılması’nın da ne kadar önemli olduğundan da bahsediyordu.

İlk galibiyet 11.haftada içerde Watford karşısında gelirken de taraftar rahatsızlığını dile getiriyordu. Takımın ve hocası’nın yanında olduğunu ama kulüp sahibi ile sorunları’nın olduğundan, taraflar seçilmiş oluyordu. Ardından gelen Bournemouth galibiyeti Ve dışarıda kazanılan Burnley maçı da takımı sadece puan tabelasında yukarı taşımaya yetiyordu. Takımı, denk güçte ve içerde oynadıkları maçlarda 4-4-1-1 olarak sahaya dizen Benitez, deplasmanlarda ise, Ayoze Perez’i sağ kanada çekiyor ve ondan,arkasında oynayan bek arkadaşına daha fazla yardım etmesini istiyordu. İçerde bu durum biraz daha farklı gelişmekteydi. Perez’i, Rondon’un arkasında yardımcı forvet gibi oynatan Benitez,oyuncunun golcülüğünden, rakip savunmanın dikkatini Rondon’dan almasına yardımcı olmak için onu buraya yerleştiriyordu. Takım geçen sene gösterdiği inişli çıkışlı grafiğe rağmen, ligde kalmayı başardı.

Bu yıl ise Almiron ve Saint Maxim gibi gelecek vaad eden ama aynı zamanda belli seviyede oyunları olan oyuncuların yanında Joelinton’u da dahil ettiler. Ligin ilk 4 haftasında ise 2 mağlubiyet 1 beraberlik ve 1 galibiyet ile milli takım arasına girdiler. Tek galibiyetin Tottenham deplasmanı olması da ayrıca üzerinde durulması gereken bir mesele olabilir.  Oynanan oyunu biraz daha izlemek gerekli Newcastle United’ın ne istediğini görmek için. Fakat şunu söyleyebiliriz ki, Joelinton Newcastle United için çok kilit bir parça oldu. Onun herhangi bir biçimde takımın bir B planı var mi? Yapıldı mı? Bunlar da başka sorular.

Futbol Gevezeleri Youtube Kanalı :
https://www.youtube.com/channel/UCi8usp6GHE1kgleDY-HFQkQ

Avrupa Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/avrupa-ligi/

Şampiyonlar Ligi Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/sampiyonlar-ligi/

Türkiye Süper Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/super-lig/

İngiltere Premier Lig Analiz Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/premier-lig/

Bloglarımız ve Köşe Yazılarımız :
https://www.futbolgevezeleri.com/blog/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here