Ana Sayfa Blog Bu Senenin Yıldızları : Alanyaspor Ve Sivasspor

Bu Senenin Yıldızları : Alanyaspor Ve Sivasspor

78
Alanyaspor Ve Sivasspor
Alanyaspor Ve Sivasspor

Alanyaspor Ve Sivasspor ile ilgili değerlendirmeleri sunacağımız yazıma hoş geldiniz. Ligin yıldızları haline geldiğine inandığım bu ekipten ilkiyle başlayalım. Alanyaspor, teknik direktör Erol Bulut ile iyi bir uyum sağladı tabi bu uyumun ana kaynağı zamanında yapılmış kaliteli oyuncu transferleri ve bunların da takıma çok kısa sürede adapte olması. Bu sezon maç başına 1,7 gol ortalaması yakalamış bir ekip topla oynamaları %50 e yakın. İstatistikler de gösteriyor ki baskılı, çoşkulu futbol Alanyaspor’u zirveye kadar ulaştırdı. Erol Bulut ise Avrupa’ya gitme hesapları yapıyor. Bu planını da oyuncularına inandırmış durumda. Önemli oyuncuları Efecan, Papiss Cisse gibi yıldızları sakatlığa kurban vermezse bu hedeflerine ulaşabileceğine inanıyorum. Diğer yandan bu etkili oyunun arkasındaki önemli sebeplere bakalım. Duran toplarda ve hava topu mücadelesinde çok iyiler. Özellikle çok sık orta yapmayı denemeleri ve bunu maç boyunca istemeleri Alanyaspor’un oyununu güçlü kılıyor. Tehlikeli noktalarda sürekli faul yapmaları ise en büyük dezavantajlarından.

Alanyaspor Ve Sivasspor yıldızları arasından gel gelelim ligimizin yeni lideri Sivasspor‘a. Oyun olarak bireysel değil, takım halindeki oyun ve disiplin ile bir noktaya geldiler. Yatabare, Emre Kılınç, Kone 3’er golle büyük katkı sağladı. Kontra atak oynamayı seven ve kalesinde gol görecekken bir anda bunu lehine çeviren bir ekip. Genellikle aynı 11 tercihi ile çıkan birbirini tanıyan bir ekip. Topa sahip olma oranları ise genel olarak zayıf, çoğunlukla sol kanadı kullanan ve uzun top taktiğini sahaya yansıtan bir ekip. Bu konumunu elinde tutamak için ise öncelikle son 2-3 yıldır yıldızı parlayan Emre Kılınç gibi isimleri devre arasında elinde tutmalı ve forvet bölgesine iyi bir transferle bulunduğu konumu en azından Avrupa’ya gitme hedefini gerçekleştirebilir. Rıza Çalımbay’ın hırslı ve istekli oyun tarzı, takım olarak sürekli denemeleri istemeleri bu oyunun ortaya çıkmasında en büyük etken. Yönetim eğer teknik ekibin isteklerini yerine getirebilirse Sivassporu üst sıralarda görmeye devam edeceğimize iananıyorum.

Her iki ekip için milli arada kayıp vermemek ve takımı diri tutmak oldukça önemli. Eğer bu çıkışlarını devam ettirmek istiyorlarsa özellikle milli ara dönüşü kayıp vermemeleri lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here