Ana Sayfa Blog Sivasspor Fenerbahçe | Lider Sivas Fener’e Dur Dedi!

Sivasspor Fenerbahçe | Lider Sivas Fener’e Dur Dedi!

86
Sivasspor Fenerbahçe
Sivasspor Fenerbahçe

Futbol Gevezeleri Ailesi’nin sevgili takipçileri, bu haftaki yazımızda haftanın en önemli maçlarından özellikle zirveyi ve sıralamayı önemli ölçüde etkileyen Sivasspor ve Fenerbahçe arasında oynanan ve Sivasspor’un yükselişine devam ettiği sonucu 3-1 biten maç hakkında konuşacağız. Öncelikle iki takımın da sahaya sürdüğü ilk 11’leri tanımakla başlayalım.

Fenerbahçe 11:

Kl: Altay Bayındır
Defans: Nabil Dirar, Maurico Isla, Sadık Çiftpınar, Serdaz Aziz
Orta Saha: Emre Belözoğlu, Luiz Gustavo, Max Kruse, Ozan Tufan, Garry Rodrigues
Forvet: Vedat Muriqi

DG Sivasspor 11:

Kl: Mamadou Samassa
Defans: Goiano, Appindangoye, Uğur Çiftçi, Caner Osmanpaşa
Orta Saha: Ziya Erdal, Emre Kılınç, Fatih Aksoy, Fernando, Mert Hakan Yandaş
Forvet: Yatabare

İlk Yarı

Sahaya bu 11’ler ile çıkan iki takım ilk yarı oldukça etkili bir futbol ortaya koydu. İki ekipte tamamen kazanma arzusu ile hareket edip birbirine üstünlük kurmaya çalıştı. Fenerbahçe’nin bu bölümde topla oynaması topu elinde tutması ki dk 30 gibi topla oynama oranını %60’larda tutması önemli idi. Buna karşın Sivasspor cephesinde ise Fenerbahçe’nin top kayıplarını değerlendirerek kontra atağa çıkması önde baskısı ve bu baskının da dakika 32’de Fernando ile gol getirmesi Sivasspor’un devreye lider girmesini sağladı.

İkinci Yarı

Sivasspor ve Fenerbahçe ikinci yarı aynı kadrolar ile sahaya çıkan iki ekip kıran kırana mücadele etti. Fenerbahçe’nin 1-1’i yakalamak istemesi ve bu baskı sonucunda defansta açıklar vermesi Sivasspor lehinine güzel sopnuçlandı. Özellikle maç boyu süren önde baskı takım olarak savunma yapan ve yakaladıkları pozisyonları ön alanda hızla çoğalarak değerlendiren Sivasspor, dakika 59’da Emre Kılınç ile skoru 2-0’a taşıdı. İki takım arasındaki kıran kırana geçen fiziksel mücadeleler bu bölümde birçok oyuncunun sarı görmesine sebebiyet verdi. Fenerbahçe tarafında Ferdi Kadıoğlu ve Deniz Türüç değişiklikleri oyun anlamında da önemli değişimlere sebebiyet verdi ki bu değişiklik sonucunda Deniz Türüç ile 85’te skoru 2-1’e getirdiler. Fakat Sivasspor son dakikalarda etkili oyununu devam ettirdi ve uzatmalarda bulduğu gol ile skoru garantiye aldılar ve maçı 3-1 kazandılar.

Genel olarak bakacaksak iki takım da ortaya bir karakter koydu, iyi mücadele ettiler, fakat ev sahibi olmaları ve saha koşulları nedeni ile üstünlüğü taktiksel olarak ele alan Rıza Hoca ve ekibi bu önemli maçtan galip ayrıldılar ve yenilmezlik serisini 7 maça çıkardılar. Devreyi lider kapatmaya hazırlanan Sivasspor acaba şampiyonluğa erişebilecek mi?
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here