Ana Sayfa Blog Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler

Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler

55
Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler
Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Ocak ayı transfer dönemine girerken 3 büyüklerin yapması gereken transferler üzerine biraz konuşacağım. İlk yazımızda Fenerbahçe ile başlayalım. Fenerbahçe’nin yapması gereken transferler yazıma hoş geldiniz.

1 – Sol Bek

Birçok futbolseverin de bildiği üzere Fenerbahçe sezona tek sol bekle girerek yapılabilecek en büyük hatalardan birini yaptı ve Hasan Ali’nin de sakatlığı üzerine birçok maçta devşirme sol beki Dirar’la başlamak zorunda kaldı.

Peki Dirar’ın sol bek oynaması neden bu kadar büyük sorun teşkil etti?

Öncelikle Dirar’ın sol beke geçmesi Fenerbahçe’deki diğer birçok oyuncunun da yerinin sürekli değişmesine yol açtı. Isla’nın ve kanat oyuncularının da sakatlığı üzerine merkez orta sahada Gustavo’nun ideal partneri Ozan Tufan’ın birçok maçta sağ bek ve sağ kanat oynamak zorunda kalması Fenerbahçe’deki bütün düzeni alt üst etti.

Bir sol bek transferinin bu kadar büyük sorun olacağını Fenerbahçe yönetimi ve teknik heyeti pek tahmin edememiş olsa gerek ki bu mevkiye kiralık da olsa bir oyuncu transferi yapamadılar. Bunun sonucunda Fenerbahçe birçok maçta ideal oyun şablonundan uzak bir oyun anlayışıyla sahada kaldı. Dirar’ın sol kanatta bulunması sadece sol kanadı etkilese bu mevkiye yapılacak bir transfer bu kadar önemli olmazdı fakat gelinen noktada geçen sezonun ikinci yarısında çok iyi iş yapan Isla-Dirar sağ kanat tandemini kuramayan, sol kanadı hep eksik kalan ve bütün düzeni alt üst olan Fenerbahçe ortaya çıktı. Fenerbahçe’nin acil bir biçimde hücum gücü yüksek bir sol bek transferi yapması gerekiyor. Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler sırasında ilk sırada sol bek vardı.

2 – Stoper

Damien Comolli’nin 2 senedir her anlamda sınıfta kaldığı mesele olan stoper transferi Fenerbahçe’nin bir transfer döneminde daha olmazsa olmazı olarak karşımıza çıkıyor. Sadık’ın çapraz bağlarını koparması üzerine zaten hali hazırda Serdar Aziz dışında hiçbir stoperinden verim alamayan Fenerbahçe’nin Serdar Aziz’in yanına tamamlayıcı nitelikte bir stoper transfer etmesi gerekiyor.

3 – Kanat Forvet

Fenerbahçe’nin Yapması Gereken Transferler arasında en kritik konu da kanat forvet. Pek çok insan farkında değil ama Fenerbahçe’de sol kanattaki en güçlü alternatif Garry Rodrigues’den sonra Tolga Ciğerci. Tolga sol kanatta bence birçok maçta taktiksel anlamda üzerine düşeni yerine getirdi ama Fenerbahçe’nin as sol kanat oyuncusu Tolga olmamalı. Garry Rodrigues’in de ne derece formsuz olduğunu hesaba katarsak Fenerbahçe’ye net skor katkısı verecek sol kanat oyuncusu gerektiğini daha iyi anlıyoruz. Bunun dışında bu kanat oyuncusunun aynı zamanda Vedat Muriqi yedekleyebilecek nitelikte bir oyuncu olması gerektiğini, maç içerisinde veya sakatlıklar olduğu zaman Moussa Sow gibi forvet olarak değerlendirilebilecek bir kanat forvet oyuncusu bu transfer döneminin Fenerbahçe için olmazsa olmazı olarak görülebilecek bir transfer.

Mevcut ekonomik durumu da göz önünde bulundurursak Fenerbahçe’nin daha fazla transfer yapamayacağını ve bu 3 transferle Ocak ayı transfer dönemini kapatacağını düşünüyorum. Bunların yanı sıra Miha Zajc ve Mehmet Ekici ayrılacaklarına kesin gözle baktığım isimler. Bunların yanı sıra Ersun Yanal’ın satışına onay vermeyeceğini düşünsem de Jailson da takımdan ayrılmasının ihtimal dahilinde olduğunu düşündüğüm bir diğer isim.

Evet arkadaşlar benim Ocak ayında Fenerbahçe’nin yapacağı transferlerle ilgili tahminlerim bunlar. Ocak ayı sonunda ne kadar tutturmuşuz tekrar bir döner bakarız.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here