Ana Sayfa Beşiktaş Büyük Derbi – Büyük Mücadele

Büyük Derbi – Büyük Mücadele

84
Büyük Derbi - Büyük Mücadele

                                                                    

Sevgili Futbol Gevezeleri ailesinin sevgili okurları . Bu yazımızda da haftanın önemli maçlarından  zirveyi direkt ilgilendiren Galatasaray-Beşiktaş mücadelesi öncesinde bir değerlendirmede bulunacağız.

Son haftalara yaklaştıkça işler iyice kızışıyor .Bu haftada futbolseverler olarak büyük bir  mücadeleye şahit olacağız.Kendi evinde , taraftarı önünde çok baskın futbol oynayan Galatasaray ve yeni hocası ile yükselişe geçen  Beşiktaş .

Pazar günü akşam saat 19:00 da  yayıncı  kuruluş BeinSports tarafından ekranlara aktarılacak.

Beşiktaş Değerlendirme

Aslında bu mücadele Beşiktaş için  kendi gücünü ,  silahlarını en etkin şekilde kullanıp zirveye kopmama adına  çok önemli bir maç .Geçen hafta Ankaragücünü 2-1 ile son dakikalarda gelen golle  geçtiler.Özellikle Sergen Hoca geldikten sonra oyuncuların oyuna inancı arttı .

Futbolcular için derbi   zaferleri oldukça önemlidir  , özellikle Lens’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan da göreceğimiz üzere bu maça mental açıdan  oldukça hazır durumdalar . Bu ve bunun gibi etkenler açısından Beşiktaş maça etkili bir oyunla başlayacaktır diye düşünüyorum . Özellikle kilit oyuncuların maça etkisi Beşiktaş  için sonucu belirleyici olacaktır . Özellikle Loris Karius ve Burak Yılmaz ‘ın ortaya koyacağı performans belirleyici olacaktır.

Galatasaray Değerlendirme

Galatasaray  ise evinde oynadığı baskılı futbol   ve taraftar desteği ile galibiyeti almaya çalışacak . Futbolcuların hocaya ve kendilerine olan güveni tazelenmiş ve baskılı futbol oynamaya geçiş yapmış durumdalar.Son maçlarda gördüğümüz oyunun geriden kurulması ve kanatları etkin kullanma çabası bu maçtada devam edecek gibi görünüyor.Leminanın sakatlıktan dönmesi  , Falcaonun formunu arttırması sonucu Galatasaray’da tek eksik lisansı dondurulmuş Luyındama . Sivasspor deplasmanında başa baş geçen mücadele de beraberliğe razı olan Galatasaray  derbide yerini sağlamlaştırmak istiyor .

Son Sözler

Sergen Yalçın  kanatlara ve özellikle geriden oyun kurmayı engellemek için önde baskılı bir oyun tercih ederse taktiksel olarak Galatasaray zor bir duruma düşürecektir.Aksi takdirde Galatasaray’ın usta ve hızlı ayaklarla maçı çözeceğini düşünüyorum.Futbol severler olarak fiziksel ve taktiksel olarak zor bir mücadele bekliyor hepimizi . Teknik adamların sonuca etkin bi şekilde etki edeceği bir maç olacak . Şampiyonluk adına kim yerini sağlamlaştıracak bekleyip göreceğiz . Beşiktaş için zirveye tutunmak adına çok önemli bir maç.Galatasaray ise fikstürü daha kolay olan rakiplerine karşın bu maçı kayıpsız geçmek istiyor. 

Yazımızın sonuna geldiğimizde göre görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı unutmayın.Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here