Ana Sayfa Blog Trabzon’un Yakışıklı Uşağı

Trabzon’un Yakışıklı Uşağı

42
Alexander Sörloth
Alexander Sörloth

Alexander Sörloth’dan bahsedeceğim bu yazıda öncelikle yazıma başlamadan önce koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray camiasından Fatih Terim,Abdurrahim Albayrak,Yusuf Günay’a ayrıca Kayserispor ve Fenerbahçe camialarındaki değerli sporcu ve yöneticilere acil şifalar diliyorum. Umarım tüm dünyayı kasıp kavuran bu koronavirüs illetine çare bulunur ve insanlık bu sıkıntılı süreçten çıkar.

Gelelim aradan önceki lig periyoduna. Lige damga vuran birçok isim vardı. Ama benim için bir isim gerçekten de çok değerliydi. Sokakta geçen her insanın da kafasındaki ismin o olduğunu düşünebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda Londra’da geçirdiği talihsiz sezonların ardından bordo mavili takımın yolunu tutan ayrıca Karadeniz takımında ve kentinde sembol isimlerden biri olan evet uzatmayacağım benim yıldızım Norveçli Alexander Sörloth. Bu çocuk bu sezon inanılmaz işler yaptı. Takımı kötü giderken toparladı. Ortasaha pres başlangıcında Ünal hocanın ve yerine gelen Hüseyin Çimşir’in vazgeçilmez adamı oldu. Bitmeyen azmi, kaliteli sol ayağı ve bir boğa kadar güçlü fiziği sayesinde ligde durdurulamayacak kadar tahrip gücüne ulaştı. Birçok deplasman maçındaki sürükleyici gücü Trabzonspor’a inanılmaz fayda sağladı. İnatçı yapısı ve olağanüstü tekniği ya bu adam buram buram Premier Lig kokuyor dedirtti zaten futbolseverlere. Özellikle iç saha maçlarında inanılmaz işler yaptı. Sürekli sağa-sola deplase oluyor, sürekli alıyor-veriyor ve en önemlisi karadeniz insanı gibi inatçı şekilde sürekli arıyor, ekmeğini taştan çıkarıyor.

Bana öyle geliyor ki, Trabzonspor Sörloth’un 2021 yılındaki 6 milyon Euro’luk bonservisini kullanıp, onu bu çılgın pazarda 20-25 milyonlu rakamlara bırakmak zorunda kalacak. 1,93 boyunda olan dev. Tabi fundamental olarak insanın aklına ağır aksak futbolcu profili çiziyor. Ama bu dev adam bu ebatına rağmen oldukça hızlı. Açıkcası Crystal Palace’daki Benteke den aşağı kalan hiçbir yanı yok. Bekleyip görelim önümüzdeki sezonu. Tabi şu illet koronavirüs belasından kurtulmamız lazım önce. Son olarak şu zaman diliminde dünya küresel bir tehditle karşı karşıya. Özellikle ülkemizde vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Sloganı ben de tekrarlıyorum. Evde kal Türkiye…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here